Odzyskiwanie Danych z Pendrive

odzyskiwanie danych z pendrive
Urządzenia pamięci masowej flash, popularnie pendrive czy dyski USB, oferują łatwość użycia, mobilność, ale przynoszą także wyzwania dla ekspertów w dziedzinie odzyskiwania danych.
Podobnie jak w przypadku innych nośników pamięci, utrata danych jest możliwa.

Problemy z pendrive?

Chcesz szybko i za darmo dowiedzieć się jakie będą koszty odzyskiwania danych?

Zapraszamy do naszego laboratorium na bezpłatną analizę.

Nasza oferta

Przywracamy dane z każdego typu uszkodzeń

✔️ Uszkodzenia logiczne
- skasowane dane, błędy zapisu/odczytu,
po podłączeniu urządzenia, prosi o formatowanie itp.

✔️ Uszkodzenia mechaniczne
- urwane porty USB, uszkodzenia fizyczne, po przepięciach itp.

✔️ Uszkodzenia elektroniki
- uszkodzenia w pamięci FLASH/NAND, uszkodzone komórki pamięci,
translatory, odczyt bezpośredni itp.

Popularność pamięci flash typu pendrive stale rośnie

W miarę jak urządzenia stają się coraz bardziej mobilne, rośnie zapotrzebowanie na przenośne pamięci. Pamięć flash jest teraz używana do łatwego przesyłania plików między urządzeniami, przechowywania plików na urządzeniach mobilnych, zapisywania plików w aparatach cyfrowych i wielu innych. Mały rozmiar, mobilność i łatwość użytkowania przyczyniły się do popularności tego typu nośników.
Chociaż urządzenia te mają całkowity brak części mechanicznych, nie oznacza to, że nie mogą zawieść czy ulec uszkodzeniu.
Ponieważ wielu z nas przechowuje ważne dokumenty, zdjęcia i inne dane na tych urządzeniach, rośnie potrzeba szybkiego odzyskiwania danych.

Dlaczego warto zaufać właśnie nam?

Własne laboratorium

Darmowa wycena

Konkurencyjne ceny

Producenci pendrive które widzimy najczęściej

☑️ SanDisk, ☑️ Kingston, ☑️ GoodRam, ☑️ Toshiba, ☑️ PNY, ☑️ Lexar, ☑️ Sony, ☑️ Transcend, ☑️ Corsair, ☑️ ADATA

Jak wygląda w praktyce odzyskiwanie danych z pendrive

pendrive sandisk
Pendrive to jedno z najwygodniejszych urządzeń do kopiowania danych z miejsca na miejsce. Mały rozmiar, uniwersalność portu USB czyni pendrive oczywistym wyborem. Trzymanie swoich danych tylko w jednym miejsc, niestety nie jest najlepszym pomysłem. To wygodne urządzenie, pomimo iż jest proste w swojej budowie jest narażone na wiele awarii.

Awarie pendrive

Do najczęstszych uszkodzeń należy na przykład ułamanie wtyczki USB oraz spalenie zabezpieczeń na elektronice czy samego kontrolera. Poza tym awarii ulega oprogramowanie sterujące kontrolera znajdującego się w pierwszych sektorach pamięci NAND. Oprócz awarii elektroniczno-programowych, pojawiają się również uszkodzenia logiczne.

Budowa pendrive

Pendrive budową jest zbliżony do karty pamięci - gniazdo USB, kontroler oraz pamięć NAND flash. Wszystko to umiejscowione na płytce PCB i opakowane w obudowę.

Proces odzysku

Jeżeli pendrive nie reaguje to trzeba spróbować naprawić elektronikę sterującą. Jeżeli to nie przynosi skutków, nie obejdzie się bez wylutowania kości pamięci NAND i sczytania jej bezpośrednio specjalistycznym programatorem. Następnie na podstawie specyfikacji technicznej kontrolera używamy algorytm aby odszyfrować zapisane dane.

Chcesz nas jeszcze o coś zapytać?